Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Doi români au jefuit o bancă şi au tras în carabineri VEZI VIDEO

Urmărire ca în filme în Italia. Doi români împreună cu doi italieni au fost arestaţi, după ce au jefuit o bancă.

Doi români au fost arestaţi în Italia după ce au jefuit o bancă
Doi români au fost arestaţi în Italia după ce au jefuit o bancă / FOTO: REALITATEA TV

Românii, împreună cu doi italieni au jefuit o bancă şi au fugit cu 65.000 de euro. Iniţial autorităţile au anunţat că suma furată este de 35.000 de euro.

"Răpire şi sânge pe Coasta de Argint (n.r. denumirea regiunii), unde apatru bandiţi, doi români şi doi italieni au fost protagoniştii unor scene ca-n vestul sălbatic, în Monte Argentario. Înarmaţi cu pistoale, ei au furat 35.000 de euro, însă cineva i-a văzut şi a chemat poliţia, care i-a găsit repede. Trei dintre ai au fugit pe podul din Santo Stefano, au oprit o maşină şi l-au răpit pe şofer. Au fost somaţi să se oprească". Aceasta este ştirea difuzată de postul de televiziune TG 1, despre jaful românilor.

"N-au ezitat să tragă focuri de armă, încrucişate, simultane, împotriva carabinierilor. Atunci am răspuns şi noi cu focuri de armă, pentru că ne-am dat seama că avem de-a face cu infractori înarmaţi şi periculoşi", a declarat un carabinier.

După cinci ore de la jaf, trei dintre ei au fost arestaţi. Suma a fost recuperată integral. De asemenea, poliţiştii au găsit şi mănuşile şi staţiile de emisie-recepţie pe care le foloseau.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro