Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Doi militari britanici, ucişi în Afganistan

Doi militari britanici din cadrul Forţelor de asistenţă intenaţională au fost ucişi, sâmbătă, într-un atentat în sudul Afganistanului.

Alţi doi soldaţi au fost şi ei răniţi în timpul atacului, au anunţat oficialii ISAF. Militarii luau parte la o misiune înainte de căderea serii când patrula în care se aflau a fost atacată.

În acelaşi incident au mai fost răniţi şi talibani, fără ca numărul lor să fie divulgat. Cei doi soldaţi britanici au fost transportaţi imediat cu un elicopter la cea mai apropiată unitate sanitară. Oficialii ISAF nu au mai furnizat şi alte detalii.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro