Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Doi fotbalişti au primit pedeapsa cu moartea

Fotbaliştii Juma'a Khamis  şi Mohammed Najib au fost condamnaţi la moarte, pentru că au omorât un om în urma cu 3 ani.

Juma'a Khamis
Juma'a Khamis / FOTO: goal.com

Cei doi jucători ai grupării Sharjah, din Emiratele Arabe Unite, vor fi omorâţi prin împuşcare de un pluton de execuţie, potrivit ziare.com.

Alături de cei doi fotbalişti, a mai fost condamnat la moarte şi fratele lui Juma'a Khamis, Mousa.

Cei trei au fost găsiţi vinovaţi de uciderea unui conaţional, prin înjughiere, în urma unei dispute ce a avut loc în parcarea oraşului Sharjah.

Iniţial, cei trei au primit doar câte un an de închisoare şi o amendă, însă Curtea de Apel a decis ca trio-ul ucigaş să fie condamnat la moarte.

Decizia este finală şi mai poate fi schimbată doar de preşedintele Emiratelor Arabe United, Sheikh Khalifa, sau de primarul oraşului Sharjah, Sultan bin Mohamed Al-Qasim.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro