Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Doi delfini morţi au fost găsiţi pe plaja din Eforie Sud

Delfini au fost găsiţi duminică şi luni pe plaja din Eforie Nord. Cadavrele celor două animale, observate de turişti, au fost ridicate de echipa Oceanic-Club, care a efectuat şi autopsia.

Delfinii au fost găsiţi pe plaja din Eforie Sud
Delfinii au fost găsiţi pe plaja din Eforie Sud / FOTO: inpolitics.ro

S-a constatat că unul dintre delfini suferea de o infecţie foarte puternică şi nu avea şanse să supravieţuiască, scrie cugetliber.ro. Cel de-al doilea delfin, un mascul foarte tânăr,  a fost prins în plasele pescarilor din zonă, acest lucru fiindu-i fatal.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro