Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Doi bodyguarzi din Târgovişte au fost urmăriţi şi ameninţaţi cu moartea VIDEO

Scandal marţi spre miercuri noaptea, la Târgovişte. Doi fraţi, bodyguarzi, au fost ameninţaţi cu moartea şi fugăriti prin oraş de alţi doi tineri, cu care agenţii de ordine au avut un conflict mai vechi. Situaţia presupuşilor atacatori s-a complicat şi mai mult după ce polişiştii au descoperit că unul dintre ei era băut şi drogat.

În urmă cu o lună, agenţii de pază i-au dat pe agresori pe mâna poliţiei
În urmă cu o lună, agenţii de pază i-au dat pe agresori pe mâna poliţiei / FOTO: REALITATEA TV

"A început să ne arate scene obscene a intrat în maşină, iar celălalt din spate a scos un cuţit şi ne-a arătat cuţitul. Ne-a urmărit cam vreo 500-700 de metri. A venit în spatele nostru", a declarat Gabriel Focan, unul dintre bodyguarzi.

Cei doi frati au declarat poliţiştilor că scena s-a petrecut în timp ce mergeau spre casă, cu maşina. Imediat şi-au dat seama cine sunt urmăritorii.

"Nişte persoane cu care am avut nişte tangenţe, nişte probleme că i-am prins cu nişte cuţite", a declarat Mihai Focan, bodyguard.

Incidentul despre care vorbesc bodyguarzii s-ar fi petrecut în urmă cu o lună, în clubul pe care-l păzeau. Atacatorii nu recunosc însă că înnoaptea de marţi spre miercuri ar fi încercat să se răzbune.

"Am fost oprit în trafic de către bodyguarzi, alergat, zgâriat şi tot eu sunt cel acuzat", a declarat unul dintre agresori.

Culmea este că unul dintre suspecţi, chiar cel care conducea autoturismul, era şi sub influenţa alcoolului şi a drogurilor.

"În cauză se efectuază cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ultraj împotriva bunelor moravuri. Una dintre persoane a mai fost cercetată într-un dosar de ultraj asupra unui poliţist", a declarat comisarul Claudiu Adrian Antofic, şeful Poliţiei municipiului Târgovişte.

Cei doi agresori au fost retinuti pentru 24 de ore, iar azi vor fi prezentaţi judecătorilor cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro