Steliştii trag tare în cantonamentul din Cipru, pentru a le arăta rivalilor de la CFR Cluj că titlul nu este încă jucat. Roş-albaştrii nu cred în declaraţiile optimiste ale celor de la CFR Cluj şi le transmit rivalilor din Liga Întâi că titlul nu va ajunge în acest an în Ardeal.

"Avem 95 la sută şanse să ieşim campioni. Avem o echipă valoroasă, un antrenor excelent şi muncim foarte mult la antrenamente", a declarat Dino Eze.

Nigerianul ţinteşte mai sus de titlul de campion cu Steaua şi nu vrea să rateze şansa pe care a primit-o. "Este o ocazie unică pentru mine. Pot ajunge să joc în Liga Campionilor şi chiar în naţionala Nigeriei", a spus Eze.

Dino Eze a fost adus la Steaua în această iarnă, după ce la Buzău a fost titular în toate meciurile din tur şi a marcat un gol. Nigerianul a semnat un contract valabil pe o perioadă de patru ani cu gruparea din Ghencea.