Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

De 8 Martie, şoferiţele bistriţene au primit flori din partea poliţiştilor de la rutieră

Poliţiştii bistriţeni au sancţionat astăzi şoferiţele într-un mod... mai aparte. De Ziua Femeii, rutieriştii au înlocuit amenzile şi avertismentele cu flori şi felicitări pe care le-au oferit doamnelor şi domnişoarelor din trafic.

Doamnele au fost trase pe dreapta de poliţişti şi răsfăţate cu mici atenţii / Foto: Realitatea TV Bistriţa
Doamnele au fost trase pe dreapta de poliţişti şi răsfăţate cu mici atenţii / Foto: Realitatea TV Bistriţa

Este deja o tradiţie în rândul rutieriştilor bistriţeni ca de 8 Martie să lase carnetul de amenzi deoparte şi să împartă mici atenţii reprezentantelor sexului frumos.

Poliţiştii speră ca prin această iniţiativă să le aducă aminte şoferilor că sunt în primul rând prietenii lor şi apoi cei care îi amendează când greşesc.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro