Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Daniela Popa: Mi-aş fi dorit ca declaraţia României să fie mai tranşantă

"România a avut de-a lungul anilor relaţii foarte bune cu Serbia şi vrem să le avem în continuare. România doreşte ca această zonă să fie o zonă stabilă de securitate şi dorim să ne aducem aportul în acest sens. Această independenţă este un precedent periculos. Din aceste considerente, am cerut autorităţilor statului să nu recunoască independenţa statului Kosovo", a declarat Daniela Popa, preşedintele PC după discuţiile de astăzi la Cotroceni privind independenţa Kosovo.

"Aş fi vrut ca această declaraţie care ne-a fost înmânată aici să fie mai tranşantă. Acest subiect de politică externă a fost un subiect comun între preşedinte şi premier", a declarat Daniela Popa, preşedintele PC.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro