Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Daniel Niculae, la primul gol pentru AS Monaco. Vezi ce note a primit românul

Atacantul Daniel Niculae a avut nevoie de trei etape pentru a putea marca primul său gol pentru AS Monaco.

Daniel Niculae a marcat primul său gol pentru AS Monaco
Daniel Niculae a marcat primul său gol pentru AS Monaco / FOTO: www.sport24.com

Fostul rapidist Daniel Niculae a înscris, sâmbătă seară, pentru AS Monaco, în partida cu RC Lens, din etapa a 3-a a campionatului Franţei.

Titular în formaţia monegască, Nico a deschis scorul în minutul 19, iar apoi Aubameyang a făcut 2-0 în minutul 69.

Lipsa de atenţie în defensivă a fost taxată de Adriano (71) şi Roudet (83), care le-au refuzat celor de la AS Monaco prima victorie a sezonului.

Nico: Este frustrant

Din cauză că echipa sa nu a câştigat, Niculae nu s-a putut bucura pe deplin de reuşita sa. "Este frustrant, mai ales că am condus cu 2-0 în deplasare. Ne-a lipsit prospeţimea pe final de joc, nu am ştiut să ţinem de minge, am pierdut-o de multe ori, ceea ce le-a creat probleme fundaşilor noştri. În fotbal trebuie să dai totul timp de 95 de minute, altfel plăteşti. Sunt foarte bucuros că am marcat, dar aş fi fost şi mai fericit dacă golul meu ar fi adus victoria", a declarat Daniel Niculae, după meciul cu RC Lens.

Daniel Niculae a primit note mari pentru evoluţia sa din meciul cu RC Lens, însă faptul că după marcarea golului nu a mai fost atât de vizibil în joc, iar atunci când a făcut-o nu a ieşit în evidenţă neapărat prin lucruri bune.

Site-ul as-monaco.net l-a notat cu 5,5, însă a precizat că în afara golului marcat şi a pasei decisive pentru Aubameyang nu s-a remarcat prea mult. "A ratat majoritatea momentelor când s-a aflat la balon, fie că era vorba de controlul acestuia, de pase sau de devieri. Nu arată că s-ar fi integrat în proiectul de joc al monegascilor", a scris sursa citată.

În schimb, football.fr i-a acordat românului nota 6,5, cea mai mare dintre toţi jucătorii de la AS Monaco. "Niculae a făcut un meci bun şi a deschis scorul cu o execuţie superbă. După aceea s-a văzut însă destul de puţin", a comentat football.fr.

Şi cotidianul L'Equipe i-a acordat fostului rapidist cea mai mare notă, 7.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro