Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Dacia Hamster - primul model hibrid produs în România?

Dacă Renault a decis să treacă direct la maşinile electrice, Dacia ar putea să treacă întâi cu modelul Hamster prin etapa maşinilor hibride, aşa cum mari producători precum Toyota sau General Motors o fac, scrie ProMotor.

Dacia Hamster, văzută din spate
Dacia Hamster, văzută din spate
Dacia Hamster, puntea din spate
Dacia Hamster, puntea din spate
Dacia Hamster
Dacia Hamster

Dacia Hamster, un model 4x4, altul decât Duster, este realizată pe caroseria unui Sandero Stepway. Pozele apărute pe Daciaclub.ro nu vin cu informaţii adiţionale, însă putem remarca din ele câteva modificări importante faţă de modelul de clasă mică de serie produs la Mioveni. Din punct de vedere estetic se remarcă grila faţă vopsită şi sigla Dacia hibrid, plus stickerele care ne aduc aminte de transmisia 4x4 şi cele care parcă prelungesc stopurile spate.

Dacia Humster

Puntea spate a fost modificată pentru a permite montarea unui motor electric ce pune în mişcare roţile din spate. Astfel, maşina poate deveni 4x4 în orice moment, mai scrie ProMotor.

Puntea spate

 

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro