Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cursele de noapte de pe Aeroportul Băneasa, interzise începând de sâmbătă

Restricțiile de noapte pe Aeroportul Băneasa vor intra în vigoare începând de sâmbătă, 29 octombrie, astfel că între orele 22.00 şi 6.00 vor fi interzise cursele aeriene pentru aeronavele de peste 50 de tone, cu excepţia curselor care au întârzieri de maxim 30 minute.

Cursele de noapte de pe Aeroportul Băneasa, interzise începând de sâmbătă
Cursele de noapte de pe Aeroportul Băneasa, interzise începând de sâmbătă

Companiile aeriene au efectuat deja modificări în orarul de iarnă, pasagerii find informați de noile schimbări prin e-mail sau la telefon, conform datelor de contact menţionate în rezervare, scrie NewsIn.

Excepţie vor face cursele care au întârziere la aterizare sau la plecare de cel mult 30 minute, ora limită fiind astfel 22.30. Peste acest interval, dacă aeronavele sunt în aer, se vor deplasa către aeroportul de rezervă, stabilit de operatori. În cazul celui de la Băneasa este Aeroportul Otopeni, dar mai sunt rezerve la Constanţa sau la Timişoara.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro