Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cum va arăta iPad 3. VEZI DACĂ MERITĂ SĂ-ŢI CUMPERI

Chiar dacă Apple nu a făcut încă publice legate de iPad-ul 3, businessinsider.com a alcătuit o listă cu caracteristicile pe care viitoarea tabletă electronică le va avea, bazându-se pe zvonurile apărute până acum.

iPad-ul 3
iPad-ul 3

1. iPad-urile 3 vor arăta la fel ca iPad-urile 2. Singurele diferenţe vor fi o carcasă mai groasă cu un milimetru şi o cameră foto cu lentile mai mari. Informaţiile acestea reies din felul în care arată carcasele de iPad 3 pe care o firmă chinezească le-a pus deja în vânzare.

2. iPad-ul 3 va avea integrată o antenă LTE, care va permite în teorie descărcarea mai rapidă a datelor de pe internet.

3. Procesorul A5 cu două nuclee de pe iPad-ul doi va fi înlocuit de unul A6 cu patru nuclee, mult mai puternic.

4. Apelurile video Facetime vor putea fi făcute în HD. La iPad-ul 2, din cauza celor două camere video de slabă calitate, apelurile Facetime sunt destul de pixelate.

5. Ecran cu o rezoluţie mai bună. Chiar dacă nu va fi un ecran de tip Retina Display, întâlnit pe iPhone 4 şi iPhone 4S, ecranul de pe iPad 3 va avea o rezoulţie de patru ori mai bună decât cea a ecranului de pe iPad 2 (2048 pe 1536 de pixeli faţă de 1024 pe 768 de pixeli).

6. iPad-ul 3 nu va duce la scoatere de pe piaţă a iPad-ului 2. În schimb, Apple va hotărî probabil să vândă iPad-ul 2 la un preţ mai mic, de aproximativ 400 de dolari. E o lecţie pe care a învăţat-o de la tabletele HP Touchpad şi Amazon Kindle Fire: deloc surprinzător, oamenii sunt interesaţi de tablete ieftine produse de firme mari.

7. iPad-ul 3 ar putea avea o baterie revoluţionară, care va asigura o autonomie dublă faţă de cea a iPad-ului 2: aproximativ 20 de ore.

8. NU VA FI 3D. Inginerii Apple nu sunt interesaţi de tehonologia ecranelor 3D care nu necesită ochelari, pentru că o consideră kitchoasă şi obositoare pentru ochi.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro