Cele două goluri de pe Olimpico l-au adus pe Culio pe prima pagină a ziarelor europene, însă argentinianul nu s-a oprit aici. Culio a reuşit şi miercuri seară o evoluţie bună cu granzii de la Chelsea şi a fost şi mai fericit la finalul partidei, în afara egalului scos de clujeni cu principala favorită a grupei, după ce a reuşit să facă schimb de tricouri cu idoul său, englezul Frank Lampard.
"Am făcut schimb de tricouri cu Lampard după meci. E ceva senzaţional, pentru că, după părerea mea, Lampard e cel mai bun jucător din lume", a declarat Culio. Argentinianul a transmis apoi un mesaj de avertizare celorlalte echipe din grupă: "Vrem primul loc, pentru că ne-ar da posibilitatea unui adversar mai uşor la tragerea la sorţi pentru optimi".
Lampard, "idoul" lui Culio, a lăudat prestaţia echipei clujene, dar şi a echipelor româneşti în general. "A fost un meci stâns, pe care-l puteam pierde la final, dar şi câştiga. Sunt o echipă bună. Cred că echipele româneşti, în general, sunt echipe tehnice, iar cu suporterii pe care-i au în spate e întotdeauna dificil să joci împotriva lor", a spus Lampard.
CFR Cluj a remizat miercuri pe teren propriu cu Chelsea Londra, scor 0-0, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor şi se menţine pe locul 2 în clasament după două etape disputate, la egalitate de puncte (4) cu gruparea engleză.
Culio: "Vrem primul loc din grupă"
PUBLICAT
Joi, 2 Octombrie 2008 10:12
ACTUALIZAT
Joi, 2 Octombrie 2008 10:28
SURSA
REALITATEA.NET
Juan Emanuel Culio, eroul CFR-ului in partida cu As Roma, e mare fan Lampard. Argentinianul a făcut schimb de tricouri după partida cu Chelsea cu idolul său, însă i-a avertizat pe englezi: "Vrem primul loc din grupă".








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M