Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Criza economică a lovit până şi dragostea

Comercianţii de flori se tem că vor rămâne cu marfa nevândută, chiar şi de Ziua Îndrăgostiţilor. Florăresele nu cred că vânzările vor creşte semnificativ.

Cel mai ieftin buchet de flori poate fi cumpărat cu 5 lei
Cel mai ieftin buchet de flori poate fi cumpărat cu 5 lei / FOTO: REALITATEA TV

Deşi comercianţii de flori au marfă pentru toate gusturile şi buzunarele, clienţii lipsesc.

În timp ce un buchet de garoafe costă 5 lei, pentru un aranjament floral clienţii trebuie să scoată din buzunar între 30 şi câteva sute de lei.

"Trandafirul e 7 lei firul. Şi un ornament ajunge la 50, 60 de lei. Cam aşa variază preţul", a declarat o florăreasă.

Pentru clienţii pretenţioşi, care vor să îşi impresioneze persoana iubită, florarii au oferte pe măsură.

"Le recomand o Orhidee Imperială, de asta mare, 200 de lei", a spus o florăreasă.

Ca în fiecare an de Valentine's Day, comercianţii spun însă că cel mai bine se vor vinde trandafirii roşii.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro