Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cristina Vărzaru revine pe teren după 10 săptămâni de pauză

Căpitanul naţionalei Românei de handbal masculin s-a refăcut şi este gata să reintre sâmbătă în teren.

Cristina Vărzaru
Cristina Vărzaru / FOTO: danemarca.dk

Cristina Vărzaru va juca din nou sâmbătă pentru echipa sa de club, Viborg HK, după 10 săptămâni de indisponibilitate.

"A trecut mult timp, mai mult decât mă aşteptam, dar acum sunt sănătoasă şi bucuroasă să revin în echipă, mai ales că avem un meci important. De cinci ani, de când sunt la Viborg, a fost totdeauna o provocare să joc împotriva lui Ikast şi va fi la fel şi sâmbătă. Este important pentru noi să câştigăm, pentru că luptăm în continuare pentru primul loc", a declarat Cristina Vărzaru.

Căpitanul naţionalei de handbal feminin a României s-a accidentat în 11 decembrie, în minutul trei al partidei dintre România şi Serbia, de la Campionatul European.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro