Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cristian Diaconescu: Mai curând PSD decât Parchetul trebuie să afle cine a cerut urmărirea mea

Fostul ministru de Externe susţine că nu i s-a oferit funcţia de preşedinte al Senatului şi că este deranjat de speculaţiile care se fac pe tema viitorului său politic.

Cristian Diaconescu spune că nu a fost ofertat pentru şefia Senatului / Foto: Adrian Holerga
Cristian Diaconescu spune că nu a fost ofertat pentru şefia Senatului / Foto: Adrian Holerga

„Nu neapărat Parchetul ar trebui să rezolve o problemă extrem de complicată de natură internă într-un partid, ci respectivul partid politic, eu asa cred”, a declarat astăzi fostul vicepreşedinte PSD Cristian Diaconescu, la Realitatea FM, referitor la informaţiile dezvăluite în ziua Congresului PSD despre monitorizarea lui timp de 10 zile.

Senatorul independent, Cristian Diaconescu, infirmă categoric că ar fi primit vreo propunere de a prelua funcţia de preşedinte al Senatului în urma unei eventuale revocări a lui Mircea Geoană.

El se declară deranjat de „lucrurile absolut inacceptabile” vehiculate în ultima perioadă pe seama lui şi spune că şi discuţia referitoare la preluarea unei viitoare funcţii în Guvern „este prematură”. „Îi las pe alţii să-mi facă tot felul de predicţii, în ce mă priveşte, voi hotărî la momentul oportun ce e mai bine să fac”, declară Cristian Diaconescu.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro