Foto: www.news-bucovina.ro

Oamenii legii au folosit chiar şi spray-uri lacrimogene ca să-i potolească pe scandalagii. Scandalul a izbucnit imediat după miezul nopţii. Două familii care locuiesc în acelaşi bloc s-au luat la bătaie, pentru că nu sunt de acord cu relaţia amoroasă dintre copiii lor.

Tânărul de 18 ani nu e agreat de tatăl fetei, aşa că cei doi au mai intrat în conflict până acum. Totul a culminat însă joi noapte. Romii s-au bătut mai întâi într-una din locuinţe, apoi lupta s-a mutat în stradă.

În urma scandalului, mai multe persoane au fost rănite uşor. Zeci de poliţişti, jandarmi şi mascaţi au intervenit ca să-i despartă pe scandalagii.

"A avut loc un scandal ăntre două grupuri pe fondul vis-a-vis de căsătoria dintre doi tineri" a declarat Liviu Firănescu, şef Secţia 1 Poliţie Craiova.

Oamenii legii au audiat 20 de persoane şi au deschis o anchetă. Scandalagiii riscă să se aleagă cu dosare penale pentru ultraj şi tulburarea liniştii publice.