Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Costiniu, Căşuneanu, Locic şi Voicu, din nou la DNA pentru prezentarea materialului de urmărire penală

Magistratul Florin Costiniu şi oamenii de afaceri Costel Căşuneanu şi Marius Locic au venit marţi, din nou, la DNA pentru prezentarea materialului de urmărire penală din dosarul Voicu.

Costiniu, Căşuneanu, Locic şi Voicu, din nou la DNA pentru prezentarea materialului de urmărire penală
Costiniu, Căşuneanu, Locic şi Voicu, din nou la DNA pentru prezentarea materialului de urmărire penală

Magistratul Florin Costiniu şi oamenii de afaceri Costel Căşuneanu şi Marius Locic au venit marţi, din nou, la DNA, unde a fost adus şi Cătălin Voicu, urmând ca procurorii să continue prezentarea materialului de urmărire penală din dosarul de corupţie al senatorului.

La intrarea în sediul DNA, Costel Căşuneanu a declarat că până în prezent a studiat cinci din cele 14 volume de urmărire penală întocmite de procurori în cursul anchetei.

Cei patru au venit şi în cursul zilei de luni pentru a studia o parte din documentele din dosarul DNA, iar după finalizarea acestei etape procedurale, care marchează finalul anchetei, procurorii anticorupţie urmează să sesizeze instanţa de judecată cu rechizitoriu.

Ancheta procurorilor anticorupţie în dosarul senatorului Cătălin Voicu este aproape de final, iar de luni a început prezentarea materialului de urmărire penală. Astfel, la sediul Direcţiei Naţionale Anticorupţie au venit inculpaţii din dosar, pentru a lua la cunoştinţă probele şi acuzaţiile ce li se aduc.

La DNA au fost audiaţi, în ultima perioadă, foarte mulţi martori în dosarul senatorului Cătălin Voicu, printre care şeful senatului, Mircea Geoană, soacra acestuia, Margareta Costea, dar şi magistraţi, precum preşedintele interimar al instanţei supreme, Lidia Bărbulescu, fostul prim-procuror al Parchetului Sectorului 1, Mircea Ene, procurorul Dan Chiujdea, membru al CSM, dar şi alţi judecători de la instanţa supremă.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro