ACTUAL »
TEHNOLOGIE »
Consumatorii nu pot trăi fără Apple şi ar vrea să se certe cu Microsoft
Dacă Apple este bine plasată la mai multe categorii care măsoară impactul pozitiv asupra vieţii consumatorilor, Microsoft, pe de altă parte, a câştigat la categoria "Cu ce marca ai vrea să te cerţi?". Consumatorii ar vrea să se certe şi cu Apple, Coca-Cola şi McDonald's.
Întrebaţi "Dacă aţi modifica un brand, care ar fi acela?", respondenţii au ales să schimbe mărci celebre precum Microsoft, Ford, Coca-Cola sau Pepsi. Mărcile care îi inspiră în cea mai mare măsură pe consumatori sunt, pe lângă Apple, Nike, Coca-Cola, Google şi Starbucks Coffee. Şi nu numai că îi inspiră pe consumatori, dar unii dintre ei nu ar putea trăi fără Google sau Coca-Cola, potrivit sondajului.
În ceea ce priveşte mărcile ce ţin cont de protecţia mediului, cei mai mulţi respondenţi sunt de părere că niciuna nu este cu adevărat "verde".
Sondajul a fost realizat de brandchannel.com, în perioada 24 februarie - 9 martie 2008, şi a avut 2.000 de respondenţi din 107 ţări.
Sursa: brandchannel.com
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





S-a întâlnit Eisenhower cu extraterestrii?
Nepoata vicelui CJ Valcea retinuta pentru...
Reacţii aprige la înscrierea lui Oajdea în...
Udrea a renunţat la tocuri
Anchetă după moartea lui Dinu Damaschin
UDMR: Din aprilie, cresc salariile








Feedback

