Potrivit torrentfreak.com, plângerile au fost formulate de case de producţie uriaşe, care Century Fox, Sony şi Paramount (asistate de Universal, Warner şi Disney).
Este primul suedez condamnat pentru că a încălcat drepturile de autor folosind BitTorrent. Bărbatul a recunoscut faptele, dar a spus că nu a lăsat mult timp filmele la dispoziţia celorlalţi utilizatori. Mai mult, el spune că a redus lăţimea de bandă pentru download deoarece dorea să se joace online în acelaşi timp.
Tribunalul l-a iertat pe tânăr de pedeapsa cu închisoare. Judecătorul a decis că infractorul trebuie să plătească o amendă de 6000 de coroane, circa 900 de dolari. Procurorul a anunţat că va face recurs.
Condamnat pentru că urca filme pe BitTorrent. VEZI ce pedeapsă a primit
PUBLICAT
Marţi, 14 Februarie 2012 09:43
ACTUALIZAT
Marţi, 14 Februarie 2012 10:19
SURSA
REALITATEA.NET
Un suedez în vârstă de 25 de ani a fost condamnat pentru că a descărcat şi a pus la dispoziţia altor utilizatori de BitTorrent circa 60 de filme.
Citeşte totul despre:
torrente
Primul suedez pedepsit pentru că descărca şi urca filme pe BitTorrent, unul dintre cele mai populare siteuri de download din lume








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M