Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Codruţ Olaru: DIICOT a trimis în judecată în 2009 aproximativ 2300 de persoane, în 750 de dosare

DIICOTa trimis în judecată, în 2009, aproximativ 2300 de persoane, în 750 de dosare, din care 1100 de inculpaţi în stare de arest preventiv, a declarat Codruţ Olaru la bilanţului instituţiei pe anul trecut.

Olaru se laudă cu activitatea DIICOT din 2009/FOTO: NewsIN
Olaru se laudă cu activitatea DIICOT din 2009/FOTO: NewsIN

Procurorul-şef al DIICOT, Codruţ Olaru, a declarat, vineri, la prezentarea bilanţului instituţiei pe 2009, că în anul precedent au fost cercetate peste 7.000 de cauze, cu privire la 13.000 de persoane.

Totodată, Olaru a amintit că DIICOT a trimis în faţa instanţei, în premieră, în anul 2009, cazuri de trădare, de spionaj economic sau militar.  Procurorul-şef al DIICOT a făcut referire la dosarul Privatizărilor Strategice, în care doi miniştri au fost trimişi în judecată.

Olaru a precizat că activitatea DIICOT a ajuns, anul trecut , "la parametri excelenţi".

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro