Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

CNSAS NU ARE TIMP SUFICIENT

Dosarele politicienilor aşteaptă la rând după cele ale jurnaliştilor

Colegiul Naţional de Studiere a Arhivelor Securităţii nu mai are timp suficient să se ocupe de cercetarea dosarelor politicienilor din România care au colaborat cu fosta Securitate.

Invitat la Realitatea TV, la emisiunea "Zece Fix", moderată de Stelian Tănase, unul dintre membrii CNSAS, Mircea Dinescu, a afirmat că atenţia Colegiului care era îndreptată înspre dosarele politicienilor a fost perturbată de cazurile jurnaliştilor care au făcut poliţie politică şi de cazurile copiilor informatori.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
13 Iulie, 13:04
18 Iulie, 11:49
20 Iulie, 13:14
01 August, 13:30
02 August, 06:50
03 August, 12:17
21 August, 06:18
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro