Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Clujenii au restanţe de 550 de milioane de lei la bănci

Valoarea restanţelor a crescut cu peste 300 de milioane faţă de anul trecut.

Mulţi dintre clujeni au uitat să mai treacă pe la bancă
Mulţi dintre clujeni au uitat să mai treacă pe la bancă

Sumele pe care clujenii le datorează băncilor în primul semestru al acestui an sunt de peste două ori mai mari decât în aceeaşi perioadă a anului trecut, informează BNR. Valoarea restantelor a ajuns acum la 550 de milioane de lei, după ce, în primele şase luni ale anului 2009, era de 230 de milioane de lei.

Fenomenul nu este însă caracteristic doar Clujului. La nivel naţional, volumul restanţelor a crescut cu 70% în primul semestru al anului 2010 faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut.

În ceea ce priveşte creditele contractate, clujenii au făcut într-un an împrumuturi în valoare de 300 de milioane de lei.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro