Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale în Piaţa Universităţii

Cinci dintre protestatarii din Piaţa Universităţii au avut nevoie de  îngrijiri medicale, doi dintre ei fiind transportaţi la Spitalul Universitar de Urgenţă, au anunţat, luni seară, reprezentanţii Serviciului de Ambulanţă şi SMURD Bucureşti.

Cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale la Universitate
Cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale la Universitate / FOTO: REALITATEA.NET

"Am avut trei solicitări pentru trei persoane care au leşinat, două dintre ele au fost transportate la Spitalul Universitar de Urgenţă. Una dintre persoane este un bărbat într-un cărucior cu rotile, care a venit în Piaţa Universităţii în fiecare seară de la demararea protestelor", a declarat pentru MEDIAFAX coordonatorul SMURD Bucureşti, doctorul Bogdan Opriţa.

Alte două persoane au primit îngrijiri de la Serviciul de Ambulanţă Bucureşti - Ilfov (SABI), una pentru că a leşinat, iar cealaltă reclamând că a fost lovită în Piaţa Universităţii.

Mai multe echipaje SMURD şi SABI sunt pregătite pentru a acorda primul ajutor în Piaţa Universităţii, echipajele fiind instalate în zonele Intercontinental şi Ministerul Agriculturii.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro