SPORT »
CFR Cluj, Rapid şi Steaua luptă pentru titlu cu jucători din America Latină
Realitatea TV
Fotbal intern
După portughezi, a sosit moda argentinienilor la CFR Cluj. Căpcăunul Fabbiani, mijlocaşul Culio şi, mai nou, Dubarbier, Diego Ruiz şi fostul jucător al Interului Sixto Peralta sunt jucătorii care vor să aducă tangoul la putere în Gruia.
Armada argentinienilor din Ardeal va fi atacată de legiunea columbienilor de la Steaua şi de brazilienii Rapidului. Încurajată de sezonul de excepţie făcut de Zapata, gruparea din Ghencea i-a transferat pe Dayro şi Pepe Moreno, plus un peruvian, Mendoza, pentru a-şi salva sezonul în Liga I. După ce l-a pus pe liber pe Tamandare, Rapidul mai mizează în primăvară pe doi brazilieni: Cesinha şi portarul Andrade.
"Sud-americanii sunt jucători de talie. Dayro Moreno sau Sixto Peralta sunt jucători cu nume, care, dacă se acomodează, pot avea un cuvânt greu de spus", a declarat managerul Urziceniului, Mihai Stoica.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

