Goran Bregovici merge prin toată lumea. De luni întregi este în acest turneu însă nu a obosit pentru că îi place foarte mult să cânte. În România îi place mâncare, îi plac fetele şi îi place ţara. Pentru prima dată a fost în România după Revoluţie. A cântat, pentru prima dată, la Timişoara şi spune că va veni ori de câte ori va fi invitat pentru că se simte foarte bine pe scenele din România
"Iubesc România, toată lumea iubeşte România. În perioada comunistă nu vă cunoşteam, eraţi foarte misterioşi pentru noi. Eram vecini, dar nu ştiam nimic despre voi", a spus Goran Bregovici.
Cât depre bucătăria românească..."Avem mâncaruri similare. Avem mici, dar le spunem altfel", spune Goran Bregovici.
Nici fetele din România nu au fost uitate de artist. Aceasta spune că "Pentru prima dată când vii în România...spui oau!"
Celebrul muzician Goran Bregovici a concertat la Sala Palatului
PUBLICAT
Vineri, 26 Noiembrie 2010 21:22
ACTUALIZAT
Vineri, 26 Noiembrie 2010 21:22
SURSA
REALITATEA TV
Celebrul Goran Bregovici a cântat din nou în România. Artistul este invitatul special al Festivalului de Film Da Kino, iar în această seară a concertat la Sala Palatului.








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M