Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ceahlăul-Poli Timişoara se joacă în acelaşi timp cu Dinamo-Steaua

Fotbal intern

Foto: media.roon.ro
Foto: media.roon.ro
Nu doar lupta pentru titlu naşte controverse serioase. În subsolul clasamentului, se dă o luptă pe viaţă şi pe moarte. Cel puţin la nivel de declaraţii. Mioveniul lui Neţoiu acuză Ceahlăul că nu joacă doar pe teren. Ultima găselniţă a argeşenilor: partida dintre Ceahlăul şi Poli Timişoara nu va fi televizată.

Oficialii Daciei Mioveni nu înţeleg de ce Liga Profesionistă de fotbal a decis ca jocul dintre Ceahlăul şi Poli Timişoara să se dispute duminică seară, în acelaşi timp cu derby-ul campionatului, Dinamo Steaua. La patru puncte ultimul loc de Liga I, ocupat de Gloria Buzău oficialii piteşetenilor ar fi vrut ca jocul să fie măcar televizat.

"Vreau să vedem dacă comitetul Executiv a fost convocat, dacă a hotărât şi ce", a declarat Viorel Ilinca, director secţie fotbal Mioveni.

Sorin Cârţu va rămâne până la finalul campionatului la Mioveni, însă întoarcerea sa nu i-a încântat pe toţi jucătorii. Cel mai supărat e Hristu Chiacu. A ajuns din preliminariile Ligii în Liga a treia.

"Chiacu, Dan Balauru şi Frăsineanu vor merge la echipa a doua până la finalul campionatului", a mai precizat Viorel Ilinca.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro