Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ce au cerut românii în cele cinci zile de proteste VIDEO

Demisia preşedintelui Traian Băsescu, alegeri anticipate, plecarea lui Emil Boc din fruntea guvernului şi unitate. Sunt cererile protestatarilor din Piaţa universităţii, care spun că s-au săturat să fie umiliți de partidul aflat la guvernare.

Proteste în Capitală
Proteste în Capitală / FOTO: Cristi Dorombach

"Nu se mai poate trăi, ne-a ajuns cuţitul la gât , până nu pleacă nu ne lăsăm", strigau protestatarii din întreaga Românie.

"Am putut vedea printre aceşti oameni care au protestat, oameni care poate aveau dreptate să vină să protesteze. Mulţi dintre ei erau pensionari , alţii erau bugetari care au suferit diminuări salariale îi înţelegem foarte bine", a declarat ministrul de Interne Traian Igaş.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro