Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cătălina Ponor este noul director de imagine al Fundaţiei umanitare "George Becali"

Alte sporturi

Fosta gimnastă Cătălina Ponor este noul director de imagine al Fundaţiei umanitare "George Becali" şi a declarat că este onorată să ocupe un astfel de post, pentru că îi place să fie implicată în acte de caritate.

"Vreau să mă implic cât mai mult în acţiunile de caritate pe care domnul Becali le va face prin intermediul fundaţiei sale. Îi mulţumesc pentru că mi-a dat această şansă, de a lucra alături de dânsul. Am acceptat acest post pentru că dânsul este singurul care face cu adevărat acte de caritate. Azi (n.r. joi) a fost prima mea zi de lucru, am început de la ora 12:00 şi cred că m-am descurcat foarte bine. De asemenea, domnul Becali mi-a lăsat o impresie foarte bună", a declarat Cătălina Ponor, care a adăugat că va avea biroul în palatul patronului Stelei din Aleea Alexandru şi îşi va duce acolo toate medaliile pe care le-a obţinut în întreaga sa carieră.

Fosta gimnastă a mai precizat că va primi un apartament de serviciu din partea lui Gigi Becali, dar şi un salariu, cu toate că despre acest aspect nu a apucat să stea de vorbă cu finanţatorul Stelei. "Joi am prezentat-o pe Cătălina Ponor oamenilor din fundaţie, nu a muncit propriu-zis. O să aibă biroul la palat, pentru că acolo e fundaţia. Ea este un bun naţional şi orice om de valoare care va vrea să lucreze la mine, îl iau cu plăcere", a declarat, pentru NewsIn, Gigi Becali.

Altfel, Ponor a dezvăluit că nu a acordat, până acum, o prea mare importanţă fotbalului: "Nu m-a pasionat fotbalul, dar dacă domnul Becali m-ar lua la stadion, aş merge cu plăcere la meciurile Stelei. Îmi doresc foarte mult ca anul acesta Steaua să iasă campioană".

Cătălina Ponor a devenit triplă campioană olimpică la Atena 2004, cucerind aurul cu echipa României, la sol şi la bârnă. Palmaresul său mai cuprinde trei medalii de argint la CM de la Anaheim, în 2003 (echipe, bârnă şi sol), un bronz la CM de la Melbourne, în 2006 (bârnă) şi unul la Stuttgart, în 2007(echipe). În 2004, Ponor a cucerit, la CE de la Amsterdam, trei medalii de aur (echipe, bârnă şi sol), în 2005, la CE de la Debrecen a luat aurul (bârnă), iar în 2006, la CE de la Volos, a cucerit argintul la proba pe echipe, aurul la bârnă şi bronzul la sol. La sfârşitul anului 2007, Cătălina Ponor s-a retras din activitatea sportivă.

Foto: www.gymnasticsonline.co.uk
Sursa:NewsIn
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro