Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Casa de Pensii Hunedoara are, în fiecare an, peste 100 de procese

Sute de vârstnici din judeţul Hunedoara acţionează în instanţă, în fiecare an, casa de pensii, nemulţumiţi de banii pe care îi primesc. Unii pensionari perseverează şi dau de mai multe ori în judecată instituţia, chiar dacă au pierdut.

Foto: RTV
Foto: RTV

În fiecare lună, Casa de pensii din Hunedoara este acţionată în judecată de pensionarii nemulţumiţi. Oamenii speră să mai obţină, în instanţă prin recalculare câţiva lei în plus. Sunt bâtrâni care, deşi au pierdut procesul, nu renunţă la acţiunile în instanţă. Unii pensionari încurajaţi de cei care au câştigat se gândesc şi ei să dea în judecată casa de pensii. Chiar dacă, lunar au pe rol cel puţin 100 de procese reprezentanţii Casei de Pensii spun că nu sunt deranjaţi de aceste acţiuni.

"Ca un argument al faptului că se lucrează bine în Casa de Pensii e că pierdem foarte puţine procese" a declarat Ioan Lupşa, director adjunct Casa de Pensii Hunedoara.

În Hunedoara sunt 145 de mii de pensionari, adică peste 30 la sută din populaţia judeţului.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro