La fel ca şi marii fotbalişti, Gabriel Torje a crescut într-o familie săracă. Mama fotbalistului a fost nevoită să muncească în trei locuri, iar tatăl a lucrat patru ani în străinătate.
"Sunt cea mai mândră mamă! Venea şi îmi spunea: mami nu îţi face griji să vezi că într-o zi nu o să mai ai griji", a declarat mama fotbalistului.
Torje s-a ţinut de promisiunea făcută mamei sale şi a ajuns la doar 18 ani la un club mare. Dinamo a plătit pentru mijlocaş 2 milioane de euro, sumă record în Liga I. Tatăl lui Gabriel, Vasile Torje, visează însă la ziua în care fiul său va îmbrăca tricoul Barcelonei.
Silvia Torje plăteşte însă preţul succesului. O doare sufletul că fanii de la Poli Timişoara s-au supărat că Gabriel a ales să joace la rivala Dinamo.
"îi rugăm din suflet să îl iubescă. Dacă va ajunge mai sus, să spună cu mândrie: copilul ăsta este al Timişoarei", a mai spus Silvia Torje.
Când era mic, Gabriel Torje îşi ajuta mama şi vecinii la tăiatul lemnelor
PUBLICAT
Sâmbătă, 19 Ianuarie 2008 19:54
ACTUALIZAT
Sâmbătă, 19 Ianuarie 2008 19:54
SURSA
Realitatea TV
Fotbal intern








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M