Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cadou inedit pentru William şi Kate: cel mai afrodisiac fruct din lume

Prinţul William şi soţia sa, Kate Middleton, au primit un cadou inedit din partea autorităţilor din Seychelles la finalul lunii de miere pe care au petrecut-o acolo.

Cadou special pentru Kate şi prinţul William
Cadou special pentru Kate şi prinţul William / FOTO: news.travel.aol.com

William şi Kate au primit o nucă de cocos, Coco de Mer, despre care se spune că este cel mai erotic fruct din lume, care poate cântări până la 30 de kilograme, poate măsura până la 50 de centimetri şi are un aspect asemănător cu fesele unei femei.

Fructul le-a fost oferit tinerilor în cadrul unei ceremonii speciale de către ministrul de Externe din Seychelles, Jean-Paul Adam, iar prinţul şi soţia lui au avut nevoie de un permis special pentru a putea transporta nuca de cocos în Marea Britanie.

În Seychelles, Coco de Mer este considerat un puternic afrodiziac şi este privit ca un simbol al fertilităţii.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro