Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ca în filme: Doi mafioţi au fost ucişi de poliţişti la Odessa- VIDEO

Unul dintre ucigaşi a fost identificat drept Aslan Dykaev - un cetăţean rus, de 29 de ani, care locuia ilegal în Ucraina. El era suspectat că ar fi comis o crimă şi era căutat de poliţie.

Poliţiştii au ucis doi mafioţi, în Ucraina
Poliţiştii au ucis doi mafioţi, în Ucraina / FOTO: REALITATEA TV

Împuşcături ca-n filme în oraşul ucrainean Odessa. Doi ucigaşi plătiţi au murit într-un schimb de focuri cu poliţiştii care încercau să-i aresteze. Doi oameni ai legii şi-au pierdut viaţa în această operaţiune. Iar alţi patru au fost răniţi.

Unul dintre ucigaşi a fost identificat drept Aslan Dykaev - un cetăţean rus, de 29 de ani, care locuia ilegal în Ucraina. El era suspectat că ar fi comis o crimă şi era căutat de poliţie. Autorităţile l-au depistat într-un sat din apropiere de Odessa - după ce au anchetat două omoruri în regiune. Oamenii legii l-au oprit pe răufăcător, în trafic. Au încercat să-l aresteze, însă a opus rezistenţă. A aruncat apoi două grenade spre poliţişti, iar un partener de-al său, aflat în maşină, a deschis focul cu o armă automată.

A urmat o confruntare violentă în urma căreia, apropiatul lui Dykaev a fost rănit. Cei doi răufăcători au reuşit totuşi să fugă şi să se ascundă într-o casă din apropiere. Poliţia le-a dat însă de urmă şi au luat clădirea cu asalt.

La finalul acestei confruntări, Aslan Dykaev şi partenerul lui şi-au pierdut viaţa.

 

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro