De miercuri şi până vineri pensionarii sibieni vor organiza marşuri zilnice. Potrivit Asociaţiei Forumul Solidarităţii Sociale a Pensionarilor din Sibiu protestele vor fi organizate pe traseul Parcarea Piaţa Unirii - Str. Andrei Şaguna – Prefectură, zilnic de la 11 la 12.
Joi, Sindicatul Cartel Alfa va picheta sediul Prefecturii începând cu ora 14. Şi muzeografii de la Muzeul Naţional Brukenthal au hotărât să se alăture protestului.
Angajaţii muzeului vor fi în grevă japoneză pe parcursul întregii zile. La pichetul de joi, de la ora 14 va participa şi Sindicatul Dreptatea de la Spitalul Judeţean. Sindicaliştii din Sănătate vor organiza un marş pe traseul cuprins între maternitate si Prefectură.








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M