Nu este chiar un parfum tradiţional, ci mai degrabă un odorizant de cameră care vine şi sub formă de lumânări.
Dacă vă întrebaţi a ce miroase Lituania, ei bine a bergamotă, ghimbir, zmeură şi grapefruit. Şi acestea sunt doar notele dominante. S-au mai folosit esenţe de cedru şi patchouli.
Parfumul a ajuns până acum la agenţiile de turism care vor să îl ofere străinilor. Ministrul Apărării a dus câteva sticle şi soldaţilor din Afganistan pentru ca aceştia să-şi amintească de casă, iar premierul lituanian a ordonat ca parfumul ţării să fie dăruit tuturor liderilor baltici.
Ambasadorii de la Vilnius au primit şi ei câte o mostră. O sticlă de parfum costă 25 de lire sterline, iar lumânările între 7 şi 13 lire. Curând vor apărea pe piaţă şi săpunuri şi alte produse de toaletă.








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M