Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Borcea, dispus să colaboreze cu DNA

Acţionarul dinamovist Cristi Borcea a declarat că a fost nevoit să petreacă mai mult timp la Miami din cauza problemelor de sănătate şi nu pentru că ar fi avut probleme cu DNA. "Dacă va fi cazul, voi veni în faţa procurorilor", susţine Borcea.

Cristi Borcea
Cristi Borcea / FOTO: Grup RC

"Problemele de sănătate pe care le-am invocat au fost reale. Nu am stat la Miami pentru a fugi de DNA. Ori de câte ori va fi cazul, mă voi prezenta în faţa procurorilor. Nu am nimic de ascuns", a declarat Borcea pentru Libertatea.

Borcea n-a uitat nici de rivalitatea dintre Dinamo şi Steaua, deşi este rudă cu finanţatorul roş-albaştrilor, Gigi Becali.

"În cartierul Pipera, unde locuim amândoi, este foarte multă linişte. Dar rivalitatea dintre Dinamo şi Steaua a fost, este şi va rămâne mare. Deci e Jihad în această privinţă! Vă asigur că nu vom pierde în Ghencea. Mi-am propus ca până la acel meci să fim deja campioni", a spus Borcea.

Acţionarul dinamovist a mai adăugat că a simţit lipsa echipei sale de suflet în "exilul" de la Miami: "Cel mai dor mi-a fost de Dinamo şi de adrenalina de aici. Nu apuci să te bucuri de victoria dintr-un meci, că urmează altul. Abia se termină pauza competiţională, că trebuie să te implici în noi veniri de jucători sau în plecările altora".

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro