Subiectul Bogdan Lobonţ l-a scos din minţi pe Cristi Borcea. După ce a aflat că Vasile Turcu a spus că portarul Naţionalei ar putea pleca de la Dinamo în vară, Borcea a luat foc: "Să nu mai vorbească Turcu, la Dinamo are cine să vorbească despre transferuri".

Enervat că Vasile Turcu a spus că Lobonţ ar putea pleca de la Dinamo, Cristi Borcea a dezvăluit organigrama Consiliului de Administraţie de la Dinamo.

"Lobonţ mai are contract pe trei ani cu Dinamo. Nu s-a pus problema să plece. Vasile Turcu rămâne prietenul meu, dar nu are voie să spună ceva despre jucători. Gata! S-a umplut paharul! Dacă vrea să vorbească la TV, să spună ce vrea el, dar să lase echipa în pace pentru că este doar responsabil cu infrastructura. Numai eu, Badea, Dinu şi Ţălnar avem dreptul să vorbim despre echipă", a declarat preşedintele executiv al echipei Dinamo, Cristi Borcea.

Bogdan Lobonţ mai are contract cu Dinamo încă trei ani de zile şi are oferte de la Benfica Lisabona, Lazio Roma şi Fiorentina.