Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Bogdan Olteanu: Boc a început să debiteze enormităţi

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Bogdan Olteanu, a declarat că Emil Boc "a început să debiteze enormităţi". Afirmaţia a fost făcută după ce PD-L a anunţat că va depune o moţiune simplă pe tema educaţiei, pe care vrea să o transforme în moţiune de cenzură.

Bogdan Olteanu
Bogdan Olteanu

"Domnul Boc, de când a făcut alianţă cu PRM, a început să debiteze enormităţi. Moţiunea simplă se depune într-o singură cameră a Parlamentului şi este semnată de 50 de parlamentari, iar moţiunea de cenzură se depune şi se dezbate în faţa camerelor reunite şi are ca scop schimbarea guvernului. Moţiunea simplă, prin definiţie, nu are voie să ceară schimbarea guvernului sau a unui ministru. Precum în povestea cu Petrică şi lupul, noi nu-l mai luăm în serios", a explicat preşedintele Camerei Deputaţilor.

Preşedintele PD-L, Emil Boc, anunţase că democrat-liberalii vor depune la Camera Deputaţilor o moţiune simplă pe tema educaţiei şi că ar vrea să transforme această moţiune într-una de cenzură cu ajutorul PSD care a iniţiat, la rândul său, o moţiune simplă pe tema educaţiei.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro