Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Boerică, despre tânărul pe care l-a accidentat: Nu am ştiut că l-am lovit aşa de tare

Surse neoficiale au declarat pentru Jurnalul Naţional că vineri seara, când a fost audiat de anchetatori, Genică Boerică a declarat că, joi după-amiază, atunci când a accidentat un bărbat în scaunul cu rotile pe trecerea de pietoni, el a coborât din maşină şi a întrebat victima cum se simte.

Boerică, despre tânărul pe care l-a accidentat: Nu am ştiut că l-am lovit aşa de tare
Boerică, despre tânărul pe care l-a accidentat: Nu am ştiut că l-am lovit aşa de tare

“Nu am ştiut că l-am lovit aşa de tare. Mai ales, că eu am coborât din maşină şi l-am întrebat cum se simte. Mi-a zis că bine, aşa că am plecat mai departe”, susţine Boerică.

Poliţiştii l-au identificat pe Genică Boerică după aproape două zile de căutări. Controversatul om de afaceri craiovean conducea o maşină de lux. Când a ajuns pe Calea Dorobanţi din Capitală a lovit un tânăr în căruciorul cu rotile.

Tânărul cu handicap locomotor a fost aruncat din cărucior şi s-a ales cu mandibula fracturată. Genică Boerică nu a fost însă prea impresionat de accidentul pe care l-a produs. Tânărul a povestit că şoferul a scos de sub roţile bolidului său căruciorul cu rotile şi şi-a continuat drumul, fără să-l intereseze soarta victimei.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro