Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Reprezentanţii FMI au discutat cu Boc şi cu o parte din miniştri la Palatul Victoria

Reprezentanţii Fondului Monetar Internaţional în România au discutat luni, la Palatul Victoria, cu premierul Emil Boc şi cu miniştrii Agriculturii, Educaţiei, Sănătăţii, Transporturilor, Finanţelor şi Muncii.

Reprezentanţii FMI au discutat cu Boc
Reprezentanţii FMI au discutat cu Boc / FOTO: Grup RC

Potrivit unor reprezentanţi ai Executivului prezenţi la discuţii, întrevederea a fost una informală, precedând următoarea misiune de evaluare a FMI, din luna octombrie. Unul dintre subiectele abordate a fost cel al fondurilor europene, reprezentanţii Fondului solicitând accelerarea absorbţiei banilor de la UE.

Ultima misiune de evaluare a FMI s-a încheiat la începutul lunii august, miza fiind acordarea celei de-a şasea tranşe din împrumut, în valoare de 900 de milioane de euro. Prin con?inutul scrisorii suplimentare la Acordul de împrumut, redactată în urma ultimei misiuni, Guvernul s-a angajat, printre altele, ca concedieze peste 70.000 de bugetari până la finele anului.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro