Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Bistriţenii vor obor în loc de manifestări artistice

Cetăţenii cartierului bistriţean Viişoara, adună semnături pentru a redeschide oborul de animale.Până în prezent 200 de oameni au semnat petiţia iniţiată de expertul pe probleme de romi din cadrul Instituţiei Prefectului, Mircea Moldovan.

Primarul Bistriţei, Teodor Ovidiu Creţu în obor la Viişoara / Foto: www.rasunetul.ro
Primarul Bistriţei, Teodor Ovidiu Creţu în obor la Viişoara / Foto: www.rasunetul.ro

Târgul de animale din Viişoara a fost închis în urmă cu aproape 8 luni, atunci când Primăria a luat decizia de a organiza Zilele Bistriţei în locaţia respectivă. Oborul era folosit săptămânal de oamenii din cele 6 cartiere mărginaşe ale Bistriţei pentru a-şi vinde produsele.

Iniţiativa viişorenilor a fost făcută publică astăzi în cadrul unei conferinţe de presă susţinută de Partidul Democrat-Liberal.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro