Gigi Becali a anunţat că nu se va prezenta la Comisia de Disciplină nici în data de 9 noiembrie. Finanţatorul din Ghencea susţine că nu are nici o funcţie oficială în cadrul clubului Steaua. Când a aflat de amânarea cazului, patronul de la Rapid, George Copos, a spus că nu-şi doreşte depunctarea Stelei din cauza declaraţiilor lui Becali.

Pe Gigi Becali nu l-a mirat decizia Comisiei de a amâna luarea unei sentinţe pentru data de 9 noiembrie. Finanţatorul din Ghencea a susţinut că nu se va prezenta nici atunci la Comisie pentru că nu are funcţie oficială la Steaua.

Când a aflat că Iuliu Mureşan, preşedintele lui CFR Cluj, vrea ca finanţatorul Stelei să fie declarat persona non grata, Becali a revenit la declaraţiile cu tentă xenofobă pentru care a şi fost chemat la Disciplină.