Bărbatul care s-a aruncat în faţa metroului, victimă a disponibilizărilor din 2009
Dragoş Bratu avea 24 de ani şi era programator la o firmă IT din Bucureşti. Tânărul îşi pierduse locul de muncă anul trecut, însă între timp fusese angajat de o altă firmă.
Tânărul care s-a aruncat în faţa metroului pe 27 aprilie 2010, avea 24 de ani, absolvise ASE-ul şi lucra ca programator IT. Potrivit martorilor, băiatul aştepta liniştit metroul şi a sărit atunci când a văzut că trenul se apropia de staţie. Conductorul n-a mai apucat să frâneze, iar victima a murit pe loc. Nu a lăsat niciun bilet de adio, aşa că toţi cunoscuţii săi fac acum speculaţii, a anunţat Adevărul.
Tatăl tânărului, Gigi Bratu crede că băiatul era supărat pentru că nu i-a ieşit un proiect la serviciu.
Gigi Bratu spune că fiul lui nu avea probleme în dragoste, dar că era stresat din cauza jobului. „M-a sunat iubita lui azi-noapte, pe la ora 3.00, să-mi spună că nu a mai ajuns acasă. Cred că ceva legat de muncă l-a împins să facă gestul acesta. El era un băiat cumpătat, poate a clacat fiindcă nu i-a ieşit ceva la serviciu. O fi făcut vreo greşeală şi poate nu au fost şefii mulţumiţi. Era un băiat harnic, meticulos, ţinea mult ca treaba să-i iasă bine”, ne-a spus, printre lacrimi, Gigi Bratu.
În schimb, cumnatul lui Dragoş crede că tânărul nu s-ar fi sinucis. „Nu ar fi făcut el aşa ceva! Eu cred că a alunecat din greşeală“, a spus bărbatul, încă şocat de veste. La fel de uimiţi au fost şi foştii săi colegi, care l-au caracterizat drept un tip retras, care se înţelegerea destul de greu cu şefii.
Anul trecut, Dragoş a fost nevoit să-şi găsească un alt loc de muncă, după ce firma la care lucra, 4E Software Bucureşti, l-a dat afară.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3557 RON 





Bolnavii de cancer duc lipsa medicamentelor
Au furat 80.000 de euro ascunşi într-o oală...
Clujul in Realitate 22.02.2012 ora 20.30
"CRIN, SOMN UŞOR!": Protest inedit...
Incedii devastatoare în Botoşani
4.000 de bugetari îşi vor pierde locul de...








Feedback

