Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Banca Centrală Europeană îi dă replica preşedintelui Nicolas Sarkozy

Preşedintele francez Nicolas Sarkozy demonstrează că nu înţelege nimic din realităţile economice - este răspunsul Băncii Centrale Europene la criticile repetate ale lui Nicolas Sarkozy.

Liderul francez a declarat recent că banca îi ajută pe speculanţi şi că îi neglizează pe întreprinzători, prin injectarea a miliarde de euro pe piaţă, fără modificarea dobânzilor.

Răspunsul instituţiei financiare a venit prin vocea lui Axel Weber, preşedintele Băncii Centrale Germane şi unul dintre membrii importanţi ai consiliului de administraţie al Băncii Centrale Europene. Miniştrii de Finanţe german şi austriac i-au recomandat şi ei lui Sarkozy să se ocupe de deficitul bugetar al Franţei, în loc să se amestece în acţiunile BCE.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro