Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Avionul din Colentina şi-a luat zborul, ca să facă loc unui viitor pasaj

15 decembrie este data la care circulaţia tramvaiului 21 din Bucureşti va fi reluată. Linia 21 face legătura dintre centrul Capitalei şi cartierul Colentina. Circulaţia tramvaiului a fost oprită în urmă cu aproape un an şi a fost datorată lucrărilor de modernizare a şinelor de pe această rută.

Anunţul a fost făcut de primarul sectorului 2, Neculai Onţanu, prezent joi noapte la procesul de mutare a avionului Antonov AN 2, din intersecţia Doamna Ghica. Avionul devenise, în ultimii ani, reperul urbanistic al cartierului Colentina. Inedita piesă a fost transportată tot pe Şoseaua Colentina, la intersecţia cu Şoseaua Fundeni.

Pe traseu, echipajele Poliţiei Comunitare au însoţit transportul. Mutarea avionului este motivată de faptul că în zonă va începe construcţia unui pasaj suprateran, cu şase benzi de circulaţie.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro