Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Autogoluri celebre în fotbal

Fotbal intern

Foto: www.uk.eurosport.yahoo.com
Foto: www.uk.eurosport.yahoo.com
Autogolul lui Bănel Nicoliţă, din meciul Poli Iaşi - Steaua 2-1, este doar ultimul dintr-o serie de erori comice petrecute pe terenurile din Liga I.

Al doilea autogol marca "Bănel", în ultimul an şi jumătate, nu este primul de acest gen din prima divizie, în ultimii ani. Fost jucător la Dinamo şi Rapid, Cornel Buta a uimit lumea fotbalului românesc cu un autogol de generic în sezonul 2006-2007 în partida Universitatea Craiova - Poli Iaşi.

Comedia erorilor a continuat în turul actualului campionat, când sud-coreeanul Park şi-a îngropat echipa, Universitatea Cluj, în două rânduri.

Nici gălăţeanul Semeghin nu s-a lăsat mai prejos în partida Steaua - Oţelul, în care i-a făcut un neaşteptat cadou lui Marius Lăcătuş la debutul ca antrenor în Ghencea.

Oricum, cea mai cunoscută "reuşită" pe plan "extern" îi aparţine lui Nicoliţă, care a "debutat" chiar pe "Santiago Bernabeu", în partida Real Madrid-Steaua, din sezonul trecut al Ligii Campionilor.

Autogolul lui Bănel, care a decis partida Real Madrid-Steaua, 1-0, din sezonul trecut al Ligii.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro