Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Atletico Madrid a mărit clauza de reziliere a contractului lui Sergio Aguero cu 19 milioane de euro

Fotbal internaţional

Foto: AFP
Foto: AFP
Atletico Madrid i-a mărit jucătorului argentinian Sergio Aguero clauza de reziliere a contractului cu 19 milioane de euro, a anunţat astăzi clubul spaniol, informează AFP.

Echipa care ar dori să-l transfere pe talentatul argentinian, în vârstă de doar 19 de ani, înainte de 2012, data încheierii contractului acestuia cu Atletico, va trebui să scoată din buzunar 55 de milioane de euro, faţă de 36, la cât era stabilită vechea clauză.

Aguero, considerat de clubul madrilen drept unul dintre cei mai buni jucători din lume, a sosit la Atletico în vara lui 2006 de la echipa argentiniană Independiente, în schimbul sumei de 20 de milioane de euro.

"Atletico este un club foarte mare şi aici mă simt ca acasă. Vreau să rămân la Atletico cât mai mulţi ani", a declarat Aguero.

Atletico Madrid ocupă în acest moment poziţia a cincea în Primera, la 10 puncte în spatele liderului, rivalii de la Real.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro