O bonă româncă a aruncat un copil de trei ani de la etajul al doilea al unei clădiri din Atena. Motivul: copilul plângea şi a enervat-o. Potrivit unui cotidian grecesc, micuţul a fost transportat de urgenţă la un spital din capitala Greciei, vineri noaptea, imediat după ce a avut loc incidentul.

În urma căzăturii băieţelul s-a rănit la cap şi şi-a rupt un picior. Medicii greci spun însă că este în afara oricărui pericol. Bona româncă a fost arestată de poliţia din Atena.

În vârstă de 27 de ani, femeia a povestit agenţilor de poliţie că a aruncat copilul de la balcon pentru că nu se mai oprea din plâns. Mama băieţelului lucra la un restaurant din apropierea casei şi a fost alertată de incident. Ea a fugit spre casă imediat şi a anunţat poliţia.