Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Atac armat în Florida: doi morţi şi 22 de răniţi

Doi bărbaţi a deschis focul în apropierea unui local de noapte din oraşul Tampa. Potrivit ABC News, cei doi atacatori au folosit arme semi-automate.

Doi oameni au murit, iar 22 au fost răniţi în timpul uni atac armat în Florida
Doi oameni au murit, iar 22 au fost răniţi în timpul uni atac armat în Florida / FOTO: REALITATEA TV

Doi oameni şi-au pierdut viaţa, iar alţi 22 au fost răniţi în statul american Florida într-un atac armat.

Doi bărbaţi a deschis focul în apropierea unui local de noapte din oraşul Tampa. Potrivit ABC News, cei doi atacatori au folosit arme semi-automate. Potrivit martorilor, majoritatea gloanţelor au fost trase către un tânăr de 25 de ani, care a murit pe loc. Ambii atacatori au reuşit să scape.

Răniţii au fost transportaţi de urgenţă la spital, iar şase dintre ei sunt în stare critică, potrivit autorităţilor. Poliţia a demarat o anchetă pentr a afla identitatea ucigaşilor şi motivul atacului armat.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro