Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Arestat pentru pornografie infantilă: poliţiştii au ridicat peste 8.000 de poze şi filme cu minori

Un tânăr din Borş, judeţul Bihor, a fost acuzat că a abuzat sexual de mai mulţi copii şi apoi a postat imaginile pe internet. În urma percheziţiei făcute la el acasă, procurorii DIICOT Oradea au descoperit aproximativ 8.000 fotografii şi filme cu minori cu vârste între 7 şi 12 ani, în ipostaze pornografice.

Arestat pentru pornografie infantilă: poliţiştii au ridicat peste 8.000 de poze şi filme cu minori
Arestat pentru pornografie infantilă: poliţiştii au ridicat peste 8.000 de poze şi filme cu minori

Bărbatul, în vârstă de 32 de ani, din localitatea Borş, a fost descoperit de către un poliţist care a intrat pe site-ul folosit de pedofil. Acesta, prin contul pe care-l avea deschis sub pseudonim, introducea foarte multe imagini cu tineri de care abuzase sexual.

Peste 8.000 de filme pe care acesta le-a făcut au fost găsite la locuinţa sa de către poliţişti.

În prezent, bărbatul este arestat preventiv pentru 29 de zile pentru pornografie infantilă şi pornografie prin sisteme informatice.

 

 

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro